piątek, 19 maja 2017

Agata Przybyłek - "Kobiety wzdychają częściej"


Kobiety wzdychają częściej to kontynuacja historii Zuzanny, która w Takie rzeczy tylko z mężem starała się odzyskać uwagę i zainteresowanie małżonka. Wśród mnóstwa zabawnych perypetii bohaterka odkryła, że wciąż pozostaje atrakcyjną kobietą i może podbić niejedno męskie serce. Agata Przybyłek udowodniła natomiast, że jest świetna w tworzeniu powieści obyczajowych o komediowym zabarwieniu.

Zuzanna, po dramatycznych wydarzeniach opisanych w pierwszej części cyklu, powoli dochodzi do siebie. Troską otacza ją nie tylko małżonek, ale również przystojny kolega ze szkoły, który chwilowo pomieszkuje w domu Ludwika i Zuzy. Burza uczuć, która towarzyszy bohaterce od czasu przypadkowej rozmowy z terapeutką, nie tylko nie ustała, ale wręcz przybiera na sile. Tym bardziej, że teraz pod wspólnym dachem z kobietą zamieszkać ma również dawny narzeczony, który boleśnie złamał jej serce i zostawił nieomal przed ołtarzem.

Jak to możliwe, że nauczycielka ze spokojnej wsi nagle wpakowała się w takie tarapaty? Jeszcze kilka tygodni wcześniej narzekała na brak zainteresowania męża, a teraz okazuje się, że jest obiektem westchnień aż trzech mężczyzn jednocześnie! Kiedy dodatkowo do Jaszczurek przyjedzie ekipa filmowa, która kręcić ma materiał o wypadku Zuzanny, bohaterowie nie zaznają już ani chwili spokoju.

Kobiety wzdychają częściej to zgrabnie napisana powieść obyczajowa, która z pewnością nie rozczaruje fanek talentu autorki. W książce nie brakuje zabawnych perypetii bohaterów znanych z pierwszej części, ale także nowych ciekawych postaci. Dodatkowo autorka postanowiła połączyć fabułę dwóch cyklów i swój epizod w książce ma równie ciotka Zuzanny – Halina, czyli jedna z głównych bohaterek serii o kobietach z pobliskich Sosenek.

Jak to zwykle w twórczości Agaty Przybyłek bywa, tak i tym razem czytelniczki spodziewać się mogą lekkiej rozrywki, która rozśmieszy je i wzruszy. A samo zakończenie książki, podobnie jak w przypadku pierwszego tomu, sprawi, że z zapartym tchem będziemy czekać na kontynuację przygód Zuzy i jej nietypowej rodzinki, która ma pojawić się w księgarniach jeszcze w tym roku.

Książka przeczytana dzięki uprzejmości Wydawnictwa Czwarta Strona oraz we współpracy z portalem Lubimyczytać.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz